business-18107

Jak zyskać na wymianie kursów walut?

Coraz większa liczba przedsiębiorców działa nie tylko lokalnie, ale również na rynku międzynarodowym. Co więcej, ogromna ilość Polaków wyjechała poza granice naszego kraju, by na wyspach czy w Niemczech znaleźć lepiej płatną pracę i rozpocząć nowe, bardziej komfortowe życie. Wszystko to sprawia, że wymiana walut czy przelewy międzynarodowe stają się codziennością. Warto więc dowiedzieć się, jak robić tego rodzaju transakcje tanio, a nawet generując dzięki temu oszczędności.

Na rynku finansowym dostępne są różne opcje wymiany walut. Jeszcze do niedawna większość z nas korzystała z kantorów stacjonarnych, ale te nie dawały szansy na wykonywanie szybkich przelewów. Przedsiębiorcy i Polacy, którzy przesyłali pieniądze do pozostawionych w Polsce bliskich, zaczęli więc korzystać z usług banków. Niektórzy zakładali konta walutowe. Niestety, takie transakcje wiążą się z wysokimi opłatami, niekorzystnym przeliczniku kursu walut czy dodatkowymi prowizjami, jakie pobiera bank.

Prawdziwą rewolucją są instytucje płatnicze, dzięki którym możliwa jest realizacja przelewów międzynarodowym po korzystnym kursie i bez dodatkowych opłat. Nie trzeba na przykład płacić za miesięczną obsługę konta. Przykładem może być UroFX. Przelewy dokonuje się dosłownie w kilku krokach. Wystarczy wejść na stronę UroFX, skorzystać z kalkulatora walutowego, wpisać kwotę, a potem odbiorcę przelewu. Na końcu wystarczy tylko zatwierdzić przelew i oczekiwać na sms, który potwierdzi zaksięgowanie kwoty na koncie odbiorcy. Prawda, że proste? A do tego tanie i bezpieczne.

Dodaj komentarz