Processed with VSCOcam with f3 preset

Wynagrodzenie w Anglii znowu rośnie. Sprawdź, ile wynosi tam minimalna krajowa

Martwiliśmy się skutkami Brexitu, ale chyba niepotrzebnie. Okazuje się, że Polacy pracujący w Anglii mogą liczyć na podwyżki. W kwietniu 2017 wzrosła kwota minimalnego wynagrodzenia. Każda pracująca osoba, która ukończyła 25 lat, nie może zarabiać mniej niż 7,5 funta na godzinę. Tzw. National Minimum Wage to nie jedyna dobra wiadomość.
Okazuje się, że wzrośnie również kwota wolna od podatków – to doskonała wiadomość dla tych, którzy prowadzą tam firmę. Personal Allowance na rok 2017 oraz 2018 wynosi 11 500 funtów. W porównaniu z rokiem poprzednim kwota wolna od podatku wzrosła o 500 funtów.
Zmiany w wynagrodzeniach na korzyść pracowników zachodzą w Anglii, patrząc na każdy rodzaj zatrudnienia. Ci, którzy pracują na tzw. Full Time, czyli 40 godzin tygodniowo nie mogą zarabiać mniej niż 300 funtów tygodniowo.
Polacy pracujący w Anglii mają powody do zadowolenia. Lepsze zarobki to nie tylko większy komfort życia. To również większe możliwości pomocy finansowej rodzinie, która pozostała w Polsce. Okazuje się, że statystyczny Polak, który wynagrodzenie otrzymuje w funtach, przesyła na polskie konta około 400 funtów miesięcznie.

Dodaj komentarz