• Home
 • /
 • Poradniki
 • /
 • Wymiana waluty – gdzie najkorzystniej jej dokonać.
tanie przelewy do polski

Wymiana waluty – gdzie najkorzystniej jej dokonać.

tanie przelewy do polskiPraca za granicą, wyjazdy służbowe, podróże turystyczne, czy chociażby zakupy online w zagranicznych sieciówkach skłaniają nas do wymiany waluty albo dokonywania przelewów międzynarodowych. Do wyboru mamy sporo opcji, ale tylko nieliczne będą dla nas opłacalne.

 

O ile jeszcze do niedawna najczęściej korzystaliśmy z opcji wymiany walut w kantorach stacjonarnych bądź bankach, tak dzisiaj do wyboru mamy jeszcze kantory online, konta walutowe albo instytucje płatnicze, dzięki którym możemy dokonywać przelewy w różnych walutach, przy zachowaniu niskich kosztów i pełnego bezpieczeństwa.

 

Zacznijmy od początku. Fakt, kantory stacjonarne mają nierzadko dobry kurs, można również negocjować stawkę przy wymianie sporej sumy gotówki. Problem jest w tym, że w tego rodzaju placówkach możliwa do wymiany jest tylko gotówka. Oczywiście, przyda nam się w celach podróżniczych, ale na pewno nie zapłacimy nią za internetową transakcję. Problem pojawia się również wtedy, kiedy pieniądze chcielibyśmy przekazać osobie, która fizycznie znajduje się daleko od nas.

Podobna wada występuje, kiedy walutę chcemy wymieniać w banku. Atutem tej instytucji jest natomiast to, że mamy również możliwość dokonania przelewu międzynarodowego. Musimy tylko założyć konto walutowe albo korzystać z pojedynczych transakcji. Ogromną wadą jest zaś fakt, iż takie transakcje obarczone są dodatkowymi, wysokimi kosztami. Niekorzystny kurs waluty i wysoka prowizja dla banku sprawiają, że taka operacja jest często po prostu nieopłacalna.

Ciekawym rozwiązaniem są instytucje płatnicze, takie jak UROFX, które oferują szybkie, tanie i bezpieczne przelewy międzynarodowe. To opłacalna forma wymiany walut dla osób, które posiadają dwa konta bankowe – jedno w Polsce, drugie na przykład w Anglii. Bez wychodzenia z domu mogą wtedy dowolnie realizować przelewy i w ten sposób wymieniać walutę. Z tej opcji korzystają najczęściej osoby, które pracują poza granicami Polski i zarabiają w obcej walucie, a jednak w ojczyźnie pozostawili zobowiązania finansowe, z których muszą się regularnie wywiązywać.

One Comment

 • archiver

  31st Styczeń 2017 at 1:28 pm

  Popieram taką inicjatywę i dobrze że można pewne rzeczy załatwiać zdalnie. Pamiętam czasy jak był bum na waluty i były kolejki w kantorach nie mówiąc o bankach. Wtedy nikt by nie przypuszczał że można zrobić przelew do Polski w kilka minut.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz