• Home
 • /
 • Poradniki
 • /
 • Jak tanio wysłać pieniądze z Anglii do Polski
przelewy pieniezne z uk do Polski

Jak tanio wysłać pieniądze z Anglii do Polski

przelewy pieniezne z uk do PolskiW Anglii żyje blisko 700 000 Polaków. Większość osób dorosłych, które ukończyły 24 lata, podejmuje się pracy zarobkowej. Bez względu na rodzaj wykonywanych obowiązków, uśredniona minimalna stawka, za jaką pracują to 7,20 funtów. Łatwo więc zorientować się, że już po kilku miesiącach można wygenerować pierwsze oszczędności.
No właśnie, a co Polacy robią z nadwyżką pieniędzy? Najczęściej ślą je do swoich bliskich, którzy pozostali w Polsce, transfer pieniędzy do Polski jest więc sprawą powszechną. Ale jak to zrobić, by nie tracić na takich operacjach ciężko zarobionych środków? Sposobów jest co najmniej kilka i trzeba przyznać, że przekazy pieniężne z UK do Polski są dzisiaj o wiele bardziej komfortowe aniżeli jeszcze kilka lat temu. Wszystko za sprawą internetu, który dał nowe możliwości.

Chcąc realizować tanie przelewy do Polski, powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie czynniki, jakie wiążą się z taką operacją. Koszty wysłania przelewu, przewalutowanie czy prowizja banku to tylko niektóre z dodatkowych opłat, które mogą sięgać nawet kilku procent wartości całej transakcji. Znacznie lepiej jest skorzystać z usług instytucji płatniczych, które nie pobierają tak horrendalnych stawek.

Przyjrzyjmy się na przykład usłudze UroFX. Każdy, kto decyduje się na przelewy z uk do pl, może skorzystać z internetowej platformy, gdzie znajdzie przelicznik walutowy. Do dyspozycji jest też infolinia, dzięki której pomocą służą profesjonalni konsultanci. To oni zresztą dbają o realizację przelewu po najniższym kursie. Co więcej, przelewy pieniezne z uk do Polski trafiają do odbiorcy w ekspresowym tempie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Widać wyraźnie, że era internetu pozwoliła stworzyć jeszcze bardziej korzystne sposoby na to, by tanie przelewy z UK do Polski były „na wyciągnięcie ręki”. Zauważmy, jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Prawie każdy Polak, który pracuje za granicą, pozostawił w ojczyźnie swoich bliskich lub ma w kraju zobowiązania finansowe. Dzięki takim inicjatywom, wysyłanie pieniędzy z Anglii do Polski może odbywać się bez większych strat finansowych. Przecież motywacją do pracy za granicą jest właśnie polepszenie własnej sytuacji finansowej prawda?

One Comment

 • patrickqwerty

  21st Październik 2016 at 1:17 pm

  Dzięki napewno się przyda. Akurat za miesiąc mój szwagier wyjeżdża do Anglii bo dostał propozycję pracy jako spawacz i ostatnio rozmawialiśmy na temat takich przelewów. Pytał mnie czy coś kminię odnośnie przelewów i nic nie byłem w stanie mu poradzić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz