• Home
 • /
 • Poradniki
 • /
 • W jaki sposób zaoszczędzisz na przelewach zagranicznych
przelewy pieniezne z uk do Polski

W jaki sposób zaoszczędzisz na przelewach zagranicznych

przelewy pieniezne z uk do PolskiPrzelewy to dzisiaj nieodłączna część zarządzania swoimi finansami. O ile te krajowe nie stanowią dla nas żadnego problemu, bo większość z nich jest po prostu łatwą i darmową operacją, to w przypadku tych zagranicznych nie jest już wcale tak komfortowo.

Wiedza o tym doskonale osoby, które robią biznesy z zagranicznymi kontrahentami albo ci, którzy zarabiają w obcej walucie. Ogromną grupę osób zainteresowanych przelewami zagranicznymi stanowią przecież Polacy, którzy wyemigrowali z ojczyzny w celach zarobkowych. Okazuje się, że ci, którzy przenieśli się na Wyspy, przelewają miesięcznie na polskie konta bankowe średnio 300 funtów. To kwoty, które zasilają budżety domowe ich bliskich albo przelewy konieczne do spłacania zaciągniętych w kraju zobowiązań.

Nic dziwnego, że Polacy starają się szukać oszczędności. Przecież wybór instytucji, która zrealizuje przelew na niekorzystnych warunkach, może kosztować nawet kilkadziesiąt funtów więcej. Na szczęście istnieją różne metody realizacji takich transakcji. Można wybierać drogie banki albo zakładać konta walutowe. To wiąże się jednak zawsze z dodatkowymi opłatami i wysokimi prowizjami za wykonanie każdego przelewu.

Można oszczędzać, korzystając z innych instytucji płatniczych. Przykładem jest UroFX, instytucja, dzięki której można robić tanie przelewy międzynarodowe online. Wszystko trwa tak naprawdę chwilę. Wystarczy skorzystać z dostępnego na stronie kalkulatora walutowego, potem wpisać w formularzu kwotę i dane odbiorcy wraz z numerem konta. Jeśli ktoś ma problem, zawsze może poprosić o pomoc konsultanta. Okazuje się też, że UroFX nie pobiera horrendalnych prowizji, nie ma tam żadnych kosztów ukrytych, a przelewy realizowane są po najbardziej korzystnym kursie. Do tego są tak samo bezpieczne i szybkie, jak te bankowe.

3 komentarze

 • chris

  20th Luty 2017 at 12:06 pm

  Nigdy bym nie przypuszczał że można przelewy za granicę robić online. Takie rozwiązanie to duże udogodnienie wbrew pozorom skoro wszyscy korzystają dzisiaj z internetu.

  Odpowiedz
  • mirek

   19th Luty 2017 at 2:30 pm

   Bardzo się dziwię że zwykłe przelewy bankowe tak długo są przesyłane a w niektórych przypadkach pieniądze u odbiorcy na koncie pojawiają się dopiero po tygodniu. Mimo że jest XXI wiek to jest co robić na szczęście powstają rozwiązania, które likwidują ten problem.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz