tanie przekazy pieniezne do polski

Realizuj bezpieczne przekazy pieniężne z UK do PL

tanie przekazy pieniezne do polskiSzybki rozwój w sektorze finansowych usług internetowych sprawił, że możemy wprost przebierać w ofertach instytucji płatniczych. Nie wszystkie jednak oferują przelewy z UK do Polski na korzystnych warunkach. Co więcej, nie wszystkie zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo.

Musimy zwracać uwagę na niektóre, nie do końca uczciwe praktyki. Normą są już naliczane wysokie prowizje za realizację usługi czy ukryte opłaty. Niektóre z firm zmieniają też kurs waluty już podczas transferu, przez co klient traci środki, bez możliwości zatrzymania całej procedury. Bardzo często zdarza się również, że przelewy międzynarodowe realizowane są na uczciwych warunkach, ale czas dostarczenia środków do odbiorcy wydłuża się o kilka dni. Wysyłka pieniędzy z Anglii do Polski jest wtedy po prostu nieefektywna.
Internetowy sektor usług finansowych powinien być dokładnie przeanalizowany, jeśli pod uwagę weźmiemy także bezpieczeństwo naszych środków. To szczególnie ważne przy transakcjach międzynarodowych.

Aby przelewy do Polski były możliwe, banki wpierają wszystkie przelewy o procedury, zgodnie z którymi transakcje są uzupełniane o dodatkowe dane. Przykładem może być tu konieczność podawania nr IBAN czy kodu BIC/SWIFT.

Co więcej, wszystkie instytucje płatnicze, które oferują swoim klientom dogodne i w pełni bezpieczne przelewy z Anglii do Polski czy też przelew z Polski do Anglii, powinny zabezpieczać stronę internetową protokołem SSL. To właśnie on zabezpiecza przed kradzieżą danych. Wszystkim, którzy chcą wykonywać tanie przelewy z Anglii do Polski, ale przy tym zadbać również o pełne bezpieczeństwo całej transakcji, powinni w pierwszej kolejności sprawdzić szyfrowanie danej strony. Można to zrobić w naprawdę łatwy sposób i nie trzeba być informatykiem. Otóż, linki do standardowych stron rozpoczynają się znakami http://. Te, które są zabezpieczone protokołem SSL będą rozpoczynać się jako https://. Warto zwrócić na to uwagę, zanim powierzy się swoje środki instytucji płatniczej i nada przekaz pieniedzy do Polski.

Dla bezpieczeństwa danych i oszczędności, jakie udało nam się wygenerować, powinniśmy korzystać jedynie z autoryzowanych instytucji płatniczych. Taką jest między innymi UroXF, która w swojej ofercie posiada między innymi tanie przelewy do polski z uk. Aby w pełni zadbać o międzynarodowe transfery, instytucja zarejestrowana jest w Financial Conduct Authority – to odpowiednik Polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.

2 komentarze

 • monique

  21st Październik 2016 at 1:13 pm

  Mamy XXI wiek i ciężko jest znaleźć informację w jaki sposób zrobić przelew za granicę. Pamiętam jak mój znajomy szukał w internecie sposobów na szybkie przelanie pieniędzy i nic nie znalazł. Nie rozumiem do końca tego problemu ponieważ sprawa znacznie prosta jak się może wydawać. Szczególnie dla osoby, która nie posiada komputera to jest poważny problem.

  Odpowiedz
  • criss

   30th Listopad 2016 at 11:20 am

   Tutaj akurat się z Tobą zgodzę choć wiesz nie zawsze jest różowo nawet gdy mamy czasy jakie mamy. Wbrew pozorom to świat i tak jest jeszcze nieco zacofany patrząc na proste rzeczy, które wymagają wysiłku i czasu a powinny być realizowane szybko i sprawnie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz