dollar-163473_960_720

Jak przeprowadzić transakcję wymiany waluty?

dollar-163473_960_720Już nie musisz tracić pieniędzy na wysokie prowizje dla banków, które pobierają przecież horrendalne kwoty za wykonanie przelewu międzynarodowego.

Nie musisz też biegać do stacjonarnego kantoru, by zyskać pieniądze w innej walucie – tracisz przecież wtedy na wymianie po niezbyt korzystnym kursie.

Na rynku funkcjonuje instytucja transakcji pieniężnych, dzięki której wykonasz przelew tanio, szybko i w pełni bezpiecznie. Przelewy możesz wykonywać w tej samej walucie, zmieniać ją na dolary, euro albo funty. Zobacz, jakie to proste.

 

 1. Wejdź na urofx.com i w dostępnym na stronie głównej przeliczniku walut sprawdź aktualny, najniższy kurs.
 2. Następnie dokonaj darmowej rejestracji online – do dyspozycji masz konto indywidualne albo biznesowe. Pamiętaj, że wszystkie Twoje dane są w pełni chronione. UROFX nadzorowany jest przez HMRC. To też instytucja zarejestrowana w Financial Conduct Authority, czyli odpowiedniku Polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.
 3. Chcąc wykonać przelew i jednocześnie wymienić walutę, wystarczy, że wpiszesz kwotę środków, których transakcja ma dotyczyć.
 4. Kolejny krok to wybranie odbiorcy. To ciekawa opcja dla samej wymiany walut. Posiadając konto w Anglii i Polsce, można w bezpieczny i tani sposób realizować dogodne operacje walutowe w ramach indywidualnych potrzeb. Można również wpisać nowego odbiorcę (należy uzupełnić rubrykę z danymi nowego odbiorcy wraz z numerem jego rachunku bankowego) albo wybrać jednego z listy osób, do których taki przelew był już dokonywany w przeszłości.
 5. Ostatni krok to wybór płatności za transakcję. Z reguły przelew dociera do odbiorcy następnego dnia, a nadawca i odbiorca są o tym fakcie informowani za pośrednictwem smsa. Jeśli zależy nam na szybszym przelewie, można taką opcję zaznaczyć.

 

Co ważne, w razie jakichkolwiek problemów, każdy klient UROFX ma do dyspozycji zespół konsultantów, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą sprawnie zrealizować całą transakcję.

One Comment

 • Zbigniew

  10th Styczeń 2017 at 10:48 am

  Nie mogłem się doczekać momentu kiedy usiądę sobie wygodnie przy laptopie robiąc wymianę walut. Pamiętam jak jeszcze kiedyś były kolejki żeby wymienić walutę w kantorze i myślałem wtedy że mi życia zabraknie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz