• Home
 • /
 • Poradniki
 • /
 • Przelew do zagranicznego kontrahenta – zobacz, gdzie najtaniej wymienisz walutę
tanie przekazy pieniezne do polski

Przelew do zagranicznego kontrahenta – zobacz, gdzie najtaniej wymienisz walutę

tanie przekazy pieniezne do polskiOkazuje się, że wykonywanie przelewów międzynarodowych wcale nie jest prostą sprawą. Nie chodzi tu o sam mechanizm realizacji takich operacji, bo schemat jest wszędzie podobny i łatwy do zrozumienia. Problem pojawia się, jeśli do wyboru mamy kilka opcji, które różnią się przede wszystkim kosztami. Popełniając błąd, można narazić się na generowanie sporych kosztów, a przecież nie o to nam chodzi prowadząc biznes.

Należy wybierać więc opcje komfortowe i bezpieczne, ale też tanie. Do wyboru mamy szereg rozwiązań. Przelew do zagranicznego kontrahenta można wykonać w banku, zakładając konto walutowe albo korzystając z instytucji płatniczych, które takowe możliwości oferują. Pod uwagę trzeba wziąć wartość realizowanych przelewów i częstotliwość ich wykonywania. Może się okazać, że podejmując złą decyzję, stracimy sporo środków tylko na to, by pieniądze trafiły do odbiorcy, który konto bankowe prowadzi w innym kraju.

Przed wyborem najlepszego rozwiązania, warto zdawać sobie sprawę z kilku aspektów. Do wykonywania przelewów zagranicznych wcale nie trzeba mieć konta walutowego. Okazuje się, że są inne możliwości, równie bezpieczne. Konto walutowe generuje dodatkowe koszty – przewalutowanie odbywa się po niekorzystnym kursie, bank pobiera dodatkowe (często wysokie) prowizje za realizację takich operacji, samo utrzymanie takie konta najczęściej nie jest też darmowe. Jeszcze gorszą opcją są przewalutowania z konta tradycyjnego albo wykonywanie takiego przelewu w placówce banku.

Jeśli ktoś obawia się wykonania takiej transakcji, dobrze, jeśli pierwszy przelew międzynarodowy wykona w asyście doświadczonego konsultanta. Takiej pomocy nie uzyska niestety w banku. Trzeba raczej zwrócić się do instytucji płatniczych jak Urofx. Choć może się wydawać, że wykonanie takiej transakcji jest proste, to często przysparza sporo stresu. Lepiej zrobić to z wyspecjalizowanym pracownikiem, który pomoże wykonać przelew po najniższym kursie, szybko i w pełnym bezpieczeństwie. Dzięki temu udaje się na takich operacjach generować oszczędności, a nie straty. To ważne, kiedy współpraca międzynarodowa odbywa się często, a realizowane przelewy są dużej wartości.

2 komentarze

 • Zbyszek

  2nd Marzec 2017 at 12:14 pm

  Trzymałem i trzymam kciuki za rozwój technologiczny i nigdy nie przypuszczałem że będzie można robić przelewy bez wychodzenia z domu. Koszty do druga sprawa lecz czasami wygoda kosztuje ale wszystko wskazuje na to że będzie tylko lepiej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz