• Home
  • /
  • Poradniki
  • /
  • Jak opłacać zobowiązania pozostawione w Polsce?
money-1456640

Jak opłacać zobowiązania pozostawione w Polsce?

money-1456640Czy wiecie, że Polacy będący na emigracji, wysyłają każdego roku do ojczyzny aż 4 miliardy euro? Tylko ci mieszkający na Wyspach przesyłają średnio 400 funtów. Taka kwota trafia na polskie konta co miesiąc albo w transzach co 2-3 miesiące.

 

Pieniądze, które Polak pracujący za granicą wysyła do kraju, przeznaczane są najczęściej na podstawowe potrzeby jego bliskich, którzy zostali w Polsce. Okazuje się, że taka pomoc niejednokrotnie zasila większą część domowego budżetu. Statystyki jasno potwierdzają, że największa grupa polskich emigrantów to osoby, które pochodzą z małych miejscowości oraz wsi, w których nie mogli znaleźć pracy. Biedne rejony naszego kraju są więc w znacznym stopniu zasilane przelewami zagranicznymi.

Polacy zarabiają w Wielkiej Brytanii średnio dwa razy więcej niż w Polsce. Ich pensja to ponad 1200 funtów. Stać ich na to, by część przesyłać bliskim (najczęściej rodzicom albo żonie/mężowi). Za resztę są w stanie utrzymać się na obczyźnie, a nawet nieco odłożyć. Większość z nich potwierdza, że zastanowiliby się nad powrotem do kraju, gdyby mieli tu pewność zarobków w wysokości co najmniej 5 000 złotych. Jednocześnie aż połowa z tych osób w ogóle nie zamierza wracać do ojczyzny.

Warto również wiedzieć, że przelewy do polski realizowane są nie tylko w ramach potrzeb finansowych pozostawionej tu rodziny. Ci, którzy wyjeżdżają na obczyznę, mają jeszcze w kraju różnego rodzaju zobowiązania finansowe, które regularnie trzeba opłacać. Mowa tu na przykład o czynszu za mieszkanie, opłatach za internet, telefon stacjonarny czy raty zaciągniętej pożyczki.
No właśnie, jak przekazywać środki finansowe na korzystnych warunkach? Oczywiście można co miesiąc wybierać się do banku i płacić horrendalne stawki za prowizję i wysoki kurs waluty. Tylko czy jest to opłacalne, skoro zależy nam, by w portfelu została jak największa suma gotówki? Okazuje się, że nie do końca i o ile jeszcze do niedawna Polacy nie mieli innych możliwości realizacji przekazów pieniężnych, tak wraz z ich wzrastającymi potrzebami w tym zakresie istnieją inne, tańsze rozwiązania.

Tanie przelewy do Polski można realizować nie tylko za pośrednictwem banku. Tak samo bezpieczne usługi oferują różne instytucje płatnicze. Są przy tym jakże konkurencyjne dla oferty banków – proponują najniższy kurs przewalutowania, nie pobierają wysokich prowizji, całą operację można przeprowadzić online, bez wychodzenia z domu. Do tego przez całą dobę czeka na nich pomoc odpowiednio wykwalifikowanych konsultantów, którzy pomogą sprawnie przeprowadzić całą operację. Pieniądze na polskim koncie znajdą się już następnego dnia. Przyznacie, że to korzystna opcja?

Właśnie takie tanie przekazy pieniężne do Polski oferuje UroXF – instytucja płatnicza, polegająca nadzorowi Financial Conduct Authority (odpowiednik Polskiej Komisji Nadzoru Finansowego). Ta sama instytucja udostępnia też na swojej stronie internetowej kalkulator walutowy, dzięki któremu można sprawdzić, po jakim kursie zostanie przeliczona waluta. To dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy realizując przelewy, chcą cieszyć się dodatkowymi oszczędnościami, a nie wysokimi kosztami i stratami.

2 komentarze

Dodaj komentarz