business-18107

Co nowego u funta – aktualności czerwiec 2017

Od roku funt brytyjski znajduje się w tendencji spadkowej, jeśli porównamy go z sytuacją złotówki. Winą za taką sytuację obarcza się Brexit. Wyjście z Unii Europejskiej nie osłabiło oczywiście pozycji funta jedynie względem złotówki. Podobna sytuacja jest widoczna, jeśli porównamy tę walutę z innymi, na przykład z dolarem amerykańskim.

Na dzień dzisiejszy kurs funta to 4,8030 złotych, jeśli chodzi o jego sprzedaż oraz 4,8002 złotych, patrząc na jego kupno. Eksperci zwracają jednak uwagę na fakt, że jeszcze na początku czerwca 2017 jego sytuacja była wyraźnie lepsza. W ostatnich dniach zauważono po raz kolejny mocną tendencję spadkową.

Prognozy dotyczące tej waluty na kolejne miesiące nie są o wiele bardziej optymistyczne. Burzliwe wahania będą zauważalne również w całym okresie wakacyjnym. Specjaliści rynku finansowego potwierdzają jednak, że w lipcu oraz sierpniu jego pozycja może się nieco wzmocnić, by już we wrześniu znowu wrócić do wartości, jaką funt osiągał przez cały czerwiec. Nie ma jednak szans, by przekroczył symboliczne 5 złotych, patrząc na wartość jego sprzedaży w Polsce.

Dodaj komentarz