• Home
 • /
 • Biznes
 • /
 • Najbardziej opłacalne transfery pieniężne z i do Polski
money-iii-1254139

Najbardziej opłacalne transfery pieniężne z i do Polski

money-iii-1254139Polak, który zarabia w Wielkiej Brytanii, przesyła co miesiąc swojej pozostawionej w Polsce rodzinie średnio 400 funtów. To najczęściej większa część ich domowego budżetu, która pozwala spełniać podstawowe potrzeby codziennego bytowania. Ale to nie jedyne wydatki, jakie czekają na polskiego emigranta.

 

Okazuje się, że zazwyczaj w Polsce zostawił on zobowiązania, które regularnie trzeba spłacać. To czynsz za mieszkanie, opłata za media, dodatkowe usługi, takie jak kablówka czy internet. Nierzadko jeszcze przed wyjazdem Polak zaciągnął pożyczkę gotówkową w banku i musi ją spłacać lub na jego nieruchomości ciąży kredyt hipoteczny. To wszystko sprawia, że warto znaleźć tanie przelewy z anglii do polski, dzięki którym nie będą generowane kolejne koszty, a raczej zaistnieje szansa na oszczędności.

Przyjrzyjmy się zatem opcjom, dzięki którym Polak może tanio, szybko i bezpiecznie wykonać przelew międzynarodowy.

Pierwszym rozwiązaniem są banki. W każdej placówce na terenie Wielkiej Brytanii taki przelew można wykonać. Niestety, dzisiaj nie jest to nigdy opłacalne. Banki pobierają bardzo wysokie stawki prowizyjne, dodatkowo przewalutowanie odbywa się po wysokim kursie. Im wyższa wartość takiego przelewu, tym straty będą większe. Atutem pracy banków jest jedynie bezpieczeństwo i szybkość transakcji, bo pieniądze znajdują się na koncie beneficjenta nawet tego samego dnia lub kolejnego.

Przekazy pieniężne z uk do polski można też wykonywać za pośrednictwem konta walutowego. Jest to wygodne, ponieważ ich realizacja przebiega online, czyli w dogodnym miejscu i czasie. Tutaj jednak znowu spotykamy się z wysokimi prowizjami i kursem. Za utrzymanie takiego konta też trzeba co miesiąc płacić.

Alternatywą są instytucje płatnicze, takie jak UroFX, które udostępniają internetową platformę do przelewów. Nie trzeba zakładać płatnego konta, przelewy można robić przez internet, za co nie jest naliczana wysoka prowizja. Co więcej, na klientów czekają doświadczeni konsultacji, którzy pomogą przeprowadzić całą operację po najniższym kursie. Wylicza się, że przelewy pieniężne z uk do polski mogą dzięki temu generować oszczędności w wysokości nawet kilkudziesięciu funtów miesięcznie. Prawda, że się opłaca?

Warto jeszcze dodać, że chociaż rzeczywiście najczęściej realizowane są przelewy do Polski, to coraz częściej istnieje również potrzeba wykonywania operacji, takich jak tanie przelewy do anglii. Dzieje się tak na przykład podczas współpracy biznesowej na polu międzynarodowym. Przecież nie tylko osoby prywatne wykonują zagraniczne przelewy. W czasach, w których w UK mieszka na stałe i prowadzi swoje biznesy ogromna liczba naszych rodaków, jest już normą, że ci, którzy pozostali w ojczyźnie z nimi współpracują. Firmy również muszą opłacać faktury i nie chcą na tym tracić, bo przecież o jak najwyższe zyski tutaj się rozchodzi. Instytucje płatnicze działają tak samo korzystnie w obu przypadkach, bez względu na to, czy przelew wykonywany jest z Polski, czy do Polski.

2 komentarze

 • roland

  31st Styczeń 2017 at 9:44 am

  Życiowy artykuł choć nie ukrywam że wróciły mi wspomnienia gdy też musiałem jeździć za granicę żeby spłacać zobowiązania w Polsce i pomagać rodzicom jeszcze w czasie studiów. Z tym że w tamtych czasach nie było takich form przelewania pieniędzy jak teraz.

  Odpowiedz
  • Magda

   21st Luty 2017 at 11:59 am

   Ile lat temu to było? Nadal się pieniądze rodzicom wysyła pracując sezonowo za granicą tylko metody są inne bo kiedyś nie było takich platform do przelewów pieniężnych.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz