tanie przekazy pieniezne do polski

Kurs funta brytyjskiego w marcu 2017 roku – komentarz

Za jeden funt brytyjski musimy dzisiaj zapłacić dokładnie 4,92 złote. Oczywiście w zależności od wybranej instytucji, w jakiej zrealizujemy zakup tej waluty, mogą występować mniejsze czy większe wahania tej wartości. Jeśli kupujemy funty, zależeć nam będzie na jak najniższym kursie. Jeśli zaś chcemy je wymienić na inną walutę, powinniśmy wybierać placówki, w których sprzedamy je po jak najwyższej wartości.

Wahania kursu walut mogą stanowić sporą różnicę. Mając do wyboru kantory stacjonarne, internetowe, banki czy instytucje płatnicze, za funt brytyjski zapłacić trzeba od 4,88 do 4,96 złotych. Najlepiej więc wybierać takie miejsca, w których klient ma dostęp do kalkulatora walutowego – taki znajduje się między innymi na stronie internetowej UroFX.

Warto dodać, że kurs funta brytyjskiego utrzymywał się na podobnym poziomie we wszystkich dniach marca. Prognozuje się, że taką samą wartość przyjmie także w kwietniu. Im bliżej sezonu wakacyjnego, tym za funta zapłacić będzie trzeba więcej. Zauważa się również, że spadek wartości może być większy na początku miesiąca. Za funta zapłacimy zaś najwięcej pod koniec każdego miesiąca. Nie będą to kolosalne zmiany, chociaż osoby, które wykonują często międzynarodowe przelewy albo transakcje o dużej wartości, powinny mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz