tanie przelewy do polski

Funty na polskich kontach

tanie przelewy do polskiDo Anglii wyjeżdżamy głównie po to, by polepszyć komfort swojego życia. Mówiąc jasno, wyjeżdżamy za pracą. Tam czeka na nas co najmniej kilkukrotnie wyższa pensja, dzięki czemu mamy szansę na godne życie i rozwój.

Wylicza się, że statystyczny Polak, który wyemigrował na Wyspy, wysyła do ojczyzny nawet 350 funtów miesięcznie. Przelewy po Polski z UK są realizowane przede wszystkim po to, by pomóc bliskim, którzy zostali w kraju. Wyjazd z Polski nie zawsze pozwala jednak zamknąć wszystkie sprawy. Polacy nierzadko utrzymują tu swoje mieszkania, opłacają rachunki, spłacają kredyty. Według oficjalnych danych, każdego roku na polskie rachunki bankowe trafia nawet 3 miliardy funtów. Ciekawostką jest przy tym fakt, iż to właśnie Polacy wysyłają najwięcej funtów.

Najliczniejsza grupa imigrantów na Wyspach, czyli osoby urodzone w Indiach, wysyłają ich nawet o połowę mniej.
Bezwzględnie, Polakom przydają się różne formy wysyłki, najchętniej przyjmowane są tanie przekazy pieniezne do Polski. Zwracając uwagę na częstotliwość dokonywania przelewów, chyba nie ma w tym nic dziwnego. Szukamy opcji, dzięki którym przelew pieniędzy z UK do Polski trafi przy tym szybko i bezpiecznie. Nie możemy pozwolić sobie na żadne straty.

Chociaż w Anglii zarabiamy nawet cztery razy tyle, ile w Polsce, to rzecz jasna nie chcemy tych pieniędzy tracić. Bacznie przyglądamy się ofertom platform płatniczych, by płacić jak najniższe prowizje i przelewy pieniezne z UK do Polski realizować po najlepszym kursie. Nie po to przecież wyjeżdżamy z kraju, by generować straty. Dużo bardziej interesują nas oszczędności.

Z wiarygodnych źródeł wiemy, że tylko w latach 1992-2012, Polacy, dzięki pracy w Anglii wysyłali pieniądze z UK do Polski w takiej częstotliwości, że na rodzimych rachunkach bankowych znalazło się z tego tytułu ponad 160 miliardów złotych (po przewalutowaniu).

Patrząc na te dane dużo łatwiej zrozumieć, że Polakom potrzebne są rozwiązania, które niekoniecznie pozwalają realizować przelewy z Anglii do Polski na konto walutowe. Z instytucji bankowych korzysta zresztą z tego tytułu coraz mniej osób. Wszystko przez niekorzystne kursy walut i wysokie prowizje, jakie banki pobierają za tego typu operacje.

One Comment

Dodaj komentarz