london-2184807_1280

Coraz mniejsze zarobki na Wyspach

Niestety przekazujemy wam niepokojące wieści. Zarobki Polaków, którzy na stałe wyjechali na Wyspy, wciąż maleją. Nie są to różnice minimalne. Okazuje się, że w 2016 roku Polacy zarobili mniej o nawet 20% niż w roku poprzednim.

Wszystko przez silną deprecjację funta. Przecież na Wyspach pracuje nawet dwa razy więcej Polaków niż na przykład w Niemczech. Tam jednak nasi rodacy dla odmiany osiągają coraz wyższe dochody.

Jeszcze w 2015 roku statystyczny Polak mógł w Wielkiej Brytanii liczyć na pensję o średniej wysokości 7113 złotych. Dzisiaj to jedynie 5450 złotych. To duża strata, biorąc pod uwagę fakt, że ceny podstawowych produktów ciągle wzrastają. Pamiętajmy również o tym, że sporą część osiąganego wynagrodzenia Polacy przesyłają do pozostawionych w ojczyźnie bliskich. Jeśli zarobią mniej, mniej trafi do Polski.

Należy oszczędzać. Czy wiecie, że każdego roku osoby zarabiające w funtach przesyłają do naszego kraju nawet 7 milionów funtów? To mniej więcej 36 milionów złotych. Jeśli zarobki będą spadać, pula ta zacznie się zmniejszać. Warto znaleźć więc dogodny sposób oszczędzania środków, chociażby poprzez korzystne przelewy walutowe. Weźmy pod uwagę, że statystyczny Polak przesyła miesięcznie jakieś 300 funtów, w okresie świątecznym to nawet 700 funtów. Dobór odpowiedniego narzędzia, dzięki któremu przelew międzynarodowy dotrze nie tylko bezpiecznie i szybko, ale też tanio, może sprawić, że na jednorazowej transakcji oszczędności sięgać będą nawet kilkadziesiąt funtów.

Dodaj komentarz