brexit - tanie przelewy do polski

Brexit a kurs funta

Funt i jego wartość z całą pewnością spędzał sen z powiek większości Polaków, którzy pracują w Anglii. Wszystko za sprawą Brexitu, czyli wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że chyba nie mamy się czym martwić. Jak na razie funt radzi sobie zaskakująco dobrze i wszystko wskazuje na to, że nadal tak będzie. Prognozy są optymistyczne.
Kurs funta wzrasta. W ostatnim czasie zyskał jakieś 15 groszy i znowu kantory oferują tę walutę za ponad 5 złotych. Warto przypomnieć sobie sytuację z początku marca, kiedy funt wart był jedynie 4,85 złotych. Wartość robi kolosalną różnicę dla tych, którzy na obczyźnie zarabiają właśnie w tej walucie oraz tych, którzy korzystają z ich pomocy. Pamiętajmy, że Polacy, którzy pracują w Anglii, przesyłają każdego miesiąca do bliskich pozostawionych w ojczyźnie średnio 400 funtów. Przy takich sumach nawet kilka groszy robi znaczną różnicę i generuje straty.
Finansiści spekulują, że sytuacja funta będzie stabilna. Poniżej 5 złotych kurs nie powinien spaść aż do jesieni. To dobra okazja, by właśnie teraz wymieniać funty na złotówki.

Dodaj komentarz