business-18107

Aktualności z rynku walut – czerwiec 2017

Prognozy bankowców dotyczące sytuacji na rynku walutowym w czerwcu 2017 roku w pełni się sprawdziły. Tak jak zapowiadano, złotówka odbudowywała straty z poprzedniego miesiąca, ale do wzmocnienia swojej pozycji pozostała jeszcze długa droga. Kurs euro wyniósł nawet 4,24 złotych, a kurs dolara 3,88 złotych. Powodów do zadowolenia nie mieli również tzw. Frankowicze. Kurs franka szwajcarskiego wobec złotówki to 3, 89. W poprzednim miesiącu był niższy o jakieś 4 grosze. Nieco spadł również kurs funta brytyjskiego – winą za taką sytuację obarcza się Brexit.

Nic nie zapowiada, by sytuacja zmieniła się na korzyść złotego w kolejnych dwóch miesiącach. Niestety w okresie wakacyjnym, kiedy wymiana walut jest dokonywana jeszcze częściej, złotówka ulega osłabieniu.
Wszyscy ci, którzy wyjeżdżają poza granice naszego kraju, powinni dokładnie przemyśleć sposób wymiany waluty. Do dyspozycji są banki, kantory stacjonarne oraz instytucje płatnicze. Warto porównać oferty wszystkich dostępnych placówek, bo różnice mogą być spore. Szczególnie jeśli wymiana dotyczy dużej kwoty.

Dodaj komentarz